Zápasnícke ohliadnutie sa za sezónou 2010


Pre zápasníkov klubu Juno Šport Stará Ľubovňa bol uplynulý rok 2010 opäť nesmierne úspešný. V skromných podmienkach pripravujúci sa borci, prevažne žiackych kategórií, absolvovali množstvo podujatí nie len Slovenského, ale aj medzinárodného charakteru. Že sa medzi konkurenciou zďaleka nestratili naznačujú samotné výsledky, ktoré sú zároveň poďakovaním všetkým tým, ktorí svojou troškou prispeli do pomyselného košíka.
Medzi najmenšími v kategórii prípravka svoj debut absolvovalo hneď niekoľko nádejných zápasníkov. Postupne počas roka na žinenkách v Košiciach, Snine či Nitre vybojovali svoje prvé medaily. Dovedna ich bolo vyše tucta. Za zmienku stoja predovšetkým umiestnenia nováčika Samuela Bučka (do 26 kg), ktorý nenašiel premožiteľov na turnajoch v Košiciach, v Snine a Nitre, navyše pridal aj 3. miesto na regionálnom turnaji v Košiciach. Talentovaný Lukáš Neupauer vyhral regionálny turnaj v Košiciach a na turnaji v Trenčíne obsadil 2. miesto. Vo veľmi dobrom svetle sa ukázal Mário Vira (do 44kg), ktorý sa počas roka na rôznych podujatiach umiestnil trikrát na 3. mieste a vybojoval aj jednu striebornú priečku. Úspešný bol aj Ferko Karabinoš, ktorý svojou húževnatosťou vybojoval na dvoch turnajoch strieborné medaily.
Jedným z najpríjemnejších prekvapení minulej sezóny je určite Dominik Husár (do 73kg). Napriek tomu, že to bola jeho prvá sezóna, dokázal sa ako mladší žiak presadiť aj medzi staršími súpermi. Z Majstrovstiev Slovenska v gr. -rímskom štýle starších žiakov v Trenčíne si odniesol vynikajúcu 2. priečku. Svojou medailovou bilanciou v kategórii mladších žiakov si medzi súpermi vytvoril rešpekt. V jeho zbierke prevažujú predovšetkým zlaté a strieborné kovy. Za jeden z najcennejších úspechov možno istotne považovať 2. miesto na MSR mladších žiakov vo voľnom štýle.
Bronzovú medailu z MSR mladších žiakov vo voľnom štýle do Starej Ľubovne priniesol aj Martin Schwartz (do 62kg).
V kategórii starších žiakov je už ostrieľaným pretekárom Richard Koršňak (do 59kg, neskôr do 66kg), ktorý svoje postavenie v rámci Slovenska potvrdzuje už niekoľko rokov. Inak tomu nebolo ani minulú sezónu. V ťažkej konkurencii sa na Majstrovstvách Slovenska starších žiakov vo voľnom štýle v Bánovciach nad Bebravou a v gr. -rímskom štýle v Trenčíne umiestnil zhodne na peknom 5. mieste.
Dôležité úspechy dosiahol aj junior Martin Horváth (do 50kg), ktorý sa na MSR juniorov voľným štýlom v Bratislave umiestnil na výbornom 2. mieste a na medzinárodnom Grand Prix v Bratislave zaknihoval 3. miesto.
Za zmienku určite stojí aj umiestnenie Maroša Jaržembovského (do 84kg), ktorý v silnej medzinárodnej konkurencii do 23 rokov na Gemerskom pohári obsadil bronzovú priečku.

Nezabúdame ani na našich odchovancov, ktorí vzhľadom na štúdijné povinnosti momentálne pôsobia v iných kluboch. Za všetkých spomenieme Pavla Kmeča, momentálne zápasiaceho za Košice (do 63kg) 1.miesta MSR kadetov voľný a gr.-rímsky štýl, 2.miesta na MSR juniorov voľným a gr.-rímskym štýlom či 2.priečka z Grand Prix v Bratislave. Významným úspechom je určite aj 12. miesto z Majstrovstiev Európy kadetov voľným štýlom.

Veríme, že i aktuálna sezóna bude k reprezentantom nášho mesta žičlivá a pod vedením trénerov Michala Turkyňáka a Jána Plavčana urobia svojim fanúšikom radosť.

ŠM

Jubilantovi

 20. december 2010

Michal Turkyňak v týchto dňoch oslávil svoje 60-te narodeniny. Spolu so všetkými chlapcami - zápasníkmi, ktorí za viac ako štvrťstoročie prešli jeho rukami, by sme mu radi zaželali hlavne veľa zdravia, rodinnej pohody, tiež šťastia a ešte mnoho nádejných talentov na žinenkách. Zároveň mu za nás všetkých patrí aj poďakovanie za jeho úprimnú obetavosť pri športovej výchove nastupujúcich generácií, a to bez akýchkoľvek finančných požiadaviek. V neľahkých podmiekach sa mu podarilo vychovať niekoľko viacnásobných majstrov republiky, ba dokonca aj účastníkov európskych či svetových šampionátov, za čo si zaslúži najvyššie uznanie. Mnohým z nás jeho práca ukázala cestu a možno i zmenila život. Že tento koníček už dávno prerástol do vášne, naznačuje aj fakt, že dnes už trénuje našich synov.